VZDÁLENÁ PODPORAAktuality

24/12/2021 - Přejeme Vám klidné prožití svátků a hodně úspěchů v roce 2022

K přání příjemného prožití vánočních svátků a mnoha úspěchů v novém roce 2022 připojuji poděkování za Vaši důvěru a dobrou spolupráci. Radoslav Křehlík

18/10/2021 - Vlna podvodů se maskuje za zprávy od České pošty

Check Point Research varuje před phishingovými podvody vydávajícími se za zprávy od České pošty. Kampaně využívají domény cekposta[.]cz a ceskaposta[.]serveirc[.]com. 70 % z těchto kampaní bylo zaměřeno na Českou republiku. Některé phishingové e-maily se snaží přimět uživatele k platbě, jinak nebude (fiktivní) balíček doručen. Jméno odesílatele napodobuje Českou poštu, ale e-mailová adresa s ní zjevně nesouvisí. Po kliknutí na odkaz v e-mailu je uživatel přesměrován na podvodnou stránku (https://ceskaposta[.]serveirc[.]com/Dashboard_global_account/o-ceske-poste/ochrana-osobnich-udaju-gdpr), která také napodobuje platební web České pošty, ale jako aktuální oficiální web úplně nevypadá.

18/10/2021 - Záludný čínský malware MysterySnail útočí na počítače

Čínská hackerská skupina zneužívá zranitelnost v operačních systémech Windows. Instaluje do nich dosud neznámého trojského koně, umožňujícího následný vzdálený přístup. Malware, označovaný jako MysterySnail, objevili bezpečnostní experti společnosti Kaspersky na několika serverech v období od konce srpna do začátku září 2021. Kromě toho odhalili také zneužití, spočívající v získání zvýšených uživatelských oprávnění, které se zaměřuje na bezpečnostní chybu ovladače Win32k evidovanou jako CVE-2021-40449. Tento bezpečnostní nedostatek Microsoft opravil v rámci říjnového záplatovacího úterý. Trojan MysterySnail je navržen tak, aby získával a shromažďoval systémové informace z napadených strojů a poté očekával další příkazy z řídicího serveru. Hackeři tak v případě úspěšného průniku získávají nad počítačem téměř úplnou kontrolu. MysterySnail může na infikovaných počítačích provádět různé úlohy, od spouštění nových procesů a ukončování běžících procesů až po spouštění interaktivních shellů a proxy serveru s podporou až 50 současných připojení.

06/05/2021 - Nebezpečný virus se šíří prostřednictvím SMS zpráv

Prostřednictvím textových zpráv se v evropských zemích šíří malware zvaný Flubot. Ten se zaměřuje výhradně na zařízení s operačním systémem Android. Útočníci se zpravidla v podvodných zprávách vydávají za pracovníky nějaké přepravní služby, například DHL. Uživatele informují o doručení zásilky s tím, že bližší informace nalezne v uvedeném odkazu. Podobné sledování zásilek není nijak výjimečné, a tak je možné, že se i obezřetnější uživatelé nechají napálit. Po kliknutí na odkaz jsou vyzváni k instalaci obslužné aplikace – a právě v tom je kámen úrazu. Pokud to udělají, nevědomky si nainstalují do svého zařízení malware Flubot. Tento nezvaný návštěvník zcela ovládne napadené zařízení, útočníci tak mohou získat kompletní přístup k uloženým datům i jednotlivým aplikacím – například i k internetovému bankovnictví.

28/02/2021 - ESET varuje před falešnými investičními weby, s růstem ceny kryptoměn jich bude i nadále přibývat

S rostoucí hodnotu kryptoměn, roste i počet podvodníků, kteří se je snaží získat. Útočníci inovovali jednu z nejznámějších kampaní – jde o podvodné stránky falešného investičního nástroje. Jejich cílem je ale okrást důvěřivé investory. Stránky lákají na zaručený postup známých a úspěšných osobností jako je Petr Kellner nebo Elon Musk. Na falešné stránky se uživatel dostane po prokliknutí reklamy. Ty jsou zadávané v rámci legitimních nástrojů inzertního portálu společnosti Google, mohou se tak zobrazit i na zcela nezávadných stránkách.

Mezi časté argumenty reklam i stránek patří také to, že zneužitá osobnost prozradila jakési investiční tajemství na skrytý mikrofon. Stránky samotné mají evokovat zpravodajství. Obsahují loga renomovaných českých i světových médií, ta však nejsou autorizovaná. Informace o investicích do kryptoměn na stránkách jsou zavádějící nebo dokonce zcela lživé.

„Podvod hraje na naše emoce – ať už je to touha po penězích nebo touha odhalit nějakou konspiraci. Na jedné z nejnovějších stránek najdete i 40vteřinový výstřižek z rozhovoru z populární české talk show, kde jeden finanční analytik popisuje, co je to bitcoin, ale nehovoří vůbec o investicích. Najdete na nich i příběh fiktivního redaktora a dalších obyčejných lidí, kteří už přes proklamovaný investiční nástroj vydělávají. Všechno je ale smyšlené,“ varuje Šuman.NORAM, spol. s r.o.
Smetanova 417, 261 01 Příbram III
(vedle Feromontu)

KONTAKT
+420 607 989 433
info@noram.cz

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Máte zájem o některou z našich služeb? Zeptejte se anebo si ji rovnou objednejte prostřednictvím tohoto formuláře. V co nejkratší možné době se Vám ozveme zpátky a domluvíme podrobnosti..

jméno
firma
telefon
e-mail
zpráva
spočítejte (antispam): + =

© 2011 - 2020: Všechna práva vyhrazena.